Андріївські вечорниці с. Великозалісся

Дата: 15.12.2016 13:18

Серед осінньо-зимових свят виділяється, мабуть, найцікавіше – день Андрія Первозванного.

Свято припадає на 13 грудня і є логічним продовженням молодіжних гулянь, де юнаки і дівчата шукали для себе пару для майбутнього подружнього життя. Звичаї та обряди в день цього святого мають дохристиянський характер: ворожіння, заклинання, ритуальне кусання калити (коржа з білого борошна).

З цієї нагоди 13 грудня 2016 року в бібліотеці села Великозалісся було проведено народознавчу годину «Ворожіння на Андрія». Зі вступним словом до молоді звернулися бібліотекар Г. Драчова та директор СБК Л. Бура, які розповіли присутнім про значення і види ворожінь, що проводяться у цей день. А далі за сценарієм з молоддю, що зібралася, ведучі провели декілька ворожінь, щоб збагатити їхні знання про українські звичаї та традиції.