Варварині вечорниці у ДНЗ «Берізка» с. Голосків

Дата: 21.12.2016 13:52

Вже ввійшло у традицію святкування вечорниць у нашому дошкільному навчальному закладі «Берізка» с. Голосків. Тож завітайте до нас – ми святкуємо «Варварині вечорниці».

Пора вечорниць – довгі осінні та зимові вечори, коли молодь збиралася разом у чиїйсь хатині, кожен за якимось рукоділлям. Дівчата вишивали, пряли, хлопці майстрували предмети домашнього вжитку. Щоб робота йшла веселіше, на вечорницях співали, танцювали, жартували. Віддаючи шану минулому, беручи все найкраще у сьогодення, на наших вечорницях ми відроджуємо найцінніше, що є в нашого народу: його пісню, мову, історію.

Кажуть у народі, що свята Варвара золотими нитками ризи вишивала Ісусові й інших навчала. Саме так зародилося вишивання. На свята і в неділю працювати не прийнято, але у пам'ять про вмілу року дільницю Варвару в її свято можна шити й вишивати.

Переглянути інші фото